KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15773092
*
nr 1577 3092
Gotthard Lundquist
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -56. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 19:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 10:56:44
1
100 kr
13/11 17:40:17
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Gotthard Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotthard lundquist kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:41
*
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Gotthard Lundquist
nr 1577 3092
Gotthard Lundquist
(1908-1988), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -56. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 10:56:44 | 1 | 100 kr |
13/11 17:40:17 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gotthard Lundquist
Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gotthard Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotthard lundquist kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:41